Můj výběr
0 položek
Co je to? »
Váš košík:
0 za 0
| Přihlášení »
Vyberte si kategorii
Úvod > Vánoční rostliny a vůně > Vánoční kaktus

Vánoční rostliny a vůně

Vánoční kaktus

Vánoční kaktus patří k nejznámějším rostlinám, které nám svými květy zdobí interiér domu o vánočních svátcích.

Vánoční kaktusy (Schlumbergera, Zygocactus, Epiphyllum) pocházejí z tropických deštných pralesů ve střední a jižní Americe, kde rostou jako epifyty. Proto se od ostatních kaktusů, které rostou v pouštních oblastech, značně liší. Jejich tělo se skládá z plochých článků, které jsou vzpřímené a postupem času začnou polehávat.

Péče o vánoční kaktus není nijak náročná. Umístěn má být na polostinném místě, milují vlhko, ale nesnášejí přemokření a nikdy se nesmí dostat na přímé slunce. Snáší dobře pokojovou teplotu, v období vegetačního klidu jej můžeme přenést na hladnější místo.

Začátkem zimy se na zelených stoncích začínají objevovat první pupeny. Květy mají hvězdicovitý tvar barvy červené, růžové, bílé, žluté a fialové. Bohužel květy nevoní. Kaktus s poupaty bychom neměli přemisťovat, protože hrozí nebezpečí jejich opadání.

Pokud si chcete rostlinku namnožit, pak je nejvhodnějším obdobím březen. Odřízneme několik stonků v délce cca 5 článků a necháme je několik dnů volně položené zaschnout. Poté ho můžeme dát zakořenit buď do vody, nebo do květináčku s rašelinou s míchanou s hrubým pískem a stonky do ní zasuneme tak hluboko, aby stály vzpřímeně. Pokud je namnožíte včas, můžete mít na Vánoce pro své blízké hezký osobní dárek.

Nabídka novoročenek:
Novoročenky dle žánru motivu
Informace a služby:
Zajímavosti:
Hot-line: 603 729 354
výrábíme novoročenky a vánoční přání
|Copyright © 2001-2017 Novorocenky CZ