Můj výběr
0 položek
Co je to? »
Váš košík:
0 za 0
| Přihlášení »
Vyberte si kategorii
Úvod > Vánoční rostliny a vůně > Růže z Jericha

Vánoční rostliny a vůně

Růže z Jericha

Růže z Jericha (Selaginella lepidophylla) někdy také nazývaná květina vzkříšení ruce panny Marie je zvláštní rostlina patřící mezi plavuňové, vyskytující se v pouštních oblastech západní Asie, Texasu, Mexika a Egypta.

Tuto zázračnou rostlinu popsal Švejk slovy, že se jedná o takové suché h…, které když zalijeme, tak rozkvete. Skutečně vypadá jako uschlý trus, ale stačí, abychom toto jedinečné přírodní dílo umístili na talíř a zalili teplou vodou. Už za několik minut se tato zdánlivě suchá a neživá koule začíná otvírat a ukazovat svoji zelenou krásu. Nejlépe je nechat růži první noc ve vodě ponořenou. Ráno se zcela otevře a vytvoří svěží kořeněné klima příjemné pro dýchání. Pak růži udržujeme jen z části ve vodě. Po 5 až 8 dnech rostlinu necháme opět vysušit.

V hrobkách faraonů byly nalezeny růže staré 4000let, které byly životaschopné. Prodávají se na mexických trzích též jako diuretikum. V rituálech woodoo je užívána též k získání lásky, štěstí a peněz. Pohlcuje prý negativní energie. Ve Střední a Jižní Americe se růže z Jericha stala ozdobou vánočního stolu, synonymem Vánoc a sváteční pohody.

Nabídka novoročenek:
Novoročenky dle žánru motivu
Informace a služby:
Zajímavosti:
Hot-line: 603 729 354
výrábíme novoročenky a vánoční přání
|Copyright © 2001-2017 Novorocenky CZ