Po mnoho let zde byly Vánoce zakázané a tak se ani neslavily. Poslední dobou však duch vánoc proniká i sem. V ulicích se objevuje vánoční výzdoba a přání se posílají převážně mezi podnikateli samotnými, nebo se posílají zákazníkům. Objevuje se zde Americký Santa Claus v podobě malého panáčka Sengtana Laozena, kterého touží mít snad každé dítě. Nebo se také objevuje v podobě figurky vánočního starce - Dun Che Lao Ren. V bohatších rodinách se nakupují dárky a objednávají se slavnostní večeře v restauracích, kde takováto večeře přijde na více jak polovinu běžného měsíčního platu.
Vánoce ale jako takové se zde neslaví. Číňané slaví až Nový rok, který připadá na datum mezi 21.lednem až 21.únorem. Oslava Nového roku probíha snad všude. Lidé se veselí již od rána. Zapaluji se ohňostroje, svíčky a lampióny v hojném množství. Po celých městech se pořádají oslavy s divadelními představeními, tanci a zábavou jak pro dospělé, tak pro děti.
K jídlu se podává tradiční obalovaná a opékaná zelenina, grilovaný chřest naložený v česneku a mnoho druhů grilovaného masa.
I v číně se v tento den dodržují novoroční tradice. Jedna z nejdůležitějších je, že se během svátků nesmí zametat a to pro to, zaby se se smetím nevymetlo i štěsti. Aby měli lidé dlouhý život, zapalují se svíčky, které hoří 24 hodin denně. Z domu se take vzklízí veškteré nože a nůžky a to pro to, aby nebyla přestřihnuta ci přeříznuta nit štěstí.